Gaidāms projekta “restART for ART” noslēguma pasākums

2023. gada 21. janvārī Vagonu zālē visas dienas garumā gaidāms “restART for ART” minifestivāls, kā ietvaros radošo nozaru pārstāvjiem būs iespēja gan iepazīties ar divu gadu laikā Erasmus+ projektā radītajiem rezultātiem, gan pavadīt laiku radošā gaisotnē, piedaloties diskusijās, mūzikas jam sesijā, kā arī vakara noslēgumā baudīt grupas “The Coco’nuts” koncertu.

Starptautiskā Erasmus+ programmas projekta “restART for ART” ietvaros 2021. – 2022. gada laikā vairāk nekā 100 radošo nozaru pārstāvjiem bija iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs un iesaistīties māksliniekiem noderīgu un aizraujošu materiālu izstrādē – tapis pētījums par pandēmijas ietekmi uz mākslinieku dzīvi un apkopojums par projekta partnervalstu – Rumānijas, Latvijas, Spānijas un Turcijas – nemateriālo kultūras mantojumu. Četru radošu braucienu laikā 96 mākslinieki kopā radīja starptautisku mūzikas albumu, un 2022. gada vasarā tika izstrādāta neformāla rokasgrāmata par pasākumu organizēšanu.

Pasākumā laika posmā no plkst. 13:00 līdz plkst. 21:00 gaidāmi gan stāsti par projektu un dzīvi pēc tā, gan projekta dalībnieku atmiņās visspilgtāk iespiedušos stāstus atspoguļojoša fotoizstāde, diskusijas par radošumu kā pamatprincipu darbam jebkurā nozarē un par pasākumu organizēšanas knifiem un izaicinājumiem šodienā. Pēcpusdienā gaidāma arī praktiska mūzikas improvizācijas sesija, kurā jebkurš interesents var pievienoties ar savu instrumentu un radīt mūziku kopā, dibināt jaunus kontaktus un dalīties savā pieredzē. 

Diskusijā par radošumu pārdomās dalīsies tādu organizāciju kā “Latvijas Kultūras izaugsmes fonds”, “MIHI Latvia”, “Safe Space”, Ķekavas novada amatiermākslas kolektīvu pārstāvji. Savukārt sarunā par pasākumu organizēšanas knifiem un izaicinājumiem uz skatuves būs iespējams satikt Ticketshop, Vagonu Hall un citu pasākumu organizētāju kompāniju un uzņēmumu pārstāvjus.

Ieeja pasākumā ir bez maksas un ar pilnu pasākuma programmu iespējams iepazīties biedrības “Creative Minds for Culture” mājas lapā www.mindsforculture.com vai arī Facebook un Instagram platformās. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.