25. martā tiešsaistes platformā Zoom tika organizēts projekta “CMC: Nākamais līmenis” informatīvais vebinārs, kurā biedrības “Creative Minds for Culture” biedri un brīvprātīgie pilnveidoja savas zināšanas par organizācijas komunikācijas procesiem un iepazina projekta partnerorganizācijas “Participation Agency” no Norvēģijas pieredzi komunikācijā ar sabiedrību.

Vebināra laikā organizācijas “Participation Agency” eksperts pastāstīja par sociālo mediju stratēģijas elementiem, uzmanības piesaistīšanas veidiem un organizācijas dažādiem prakses piemēriem, kuri varētu noderēt CMC komunikācijā ar mērķa grupu un sabiedrību kopumā. Vebināra laikā dalībniekiem bija iespēja darboties grupās un radīt ierosinājumus CMC Komunikācijas plānam.

Iegūto atziņu un ieteikumu kopsavilkuma piezīmes:
- Būt pašiem, kādi esam.
- Mūsu identitāte – vai mēs paši to apzināmies? Nebaidīties parādīt to, kādi esam.
- Pietiekami atspoguļot savas aktivitātes, izmantot viegli saprotamu valodu.
- Svarīga ir regularitāte. Un dažādība. Nepazust no saviem saziņas kanāliem.
- Apzināt sasniedzamo auditoriju, izdomāt vēstījuma mērķi, izveidot plānu, izvēlēties saziņas kanālus.
- Saprast kā mēs izskatāmies sasniedzamās auditorijas acīs, ko par mums domā paši jaunieši.
- Iesaiste – nebaidīties mēģināt iesaistīt sekotājus, uzdot jautājumus, atbildēt uz tiem. Būt aktīviem komunicētājiem ar otru pusi.
- Organizējot lielus pasākumus, iepriekš saplānot saturu – ko publicēt pirms tam, ko pasākuma laikā, ko pēc pasākuma. Izstrādāt plānu un apzināt darāmo pirms tam, iespējami daudz likt jau ieplānotu satura (scheduling).
- Veidot kvalitatīvu saturu, izmantot piesaistošas bildes, video, vizuāļus. • Izmantot sociālo mediju piedāvātos rīkus.
Aktivitāte īstenota projektā “CMC: Nākamais līmenis”, kuru finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.
