Starptautiska mūzikas albuma tapšanas procesa ietvaros notiks koncerts “restART for ART” Siguldā

Starptautiskā Erasmus+ programmas projekta “restART for ART” ietvaros 2022. gada februārī Siguldā uz nedēļu satiekas 24 mākslinieki no Turcijas, Rumānijas, Spānijas un Latvijas, lai radītu jau piekto dziesmu starptautiskam mūzikas albumam, kas ieplānots kā viens no projektā radītajiem rezultātiem. Tikšanās ietvaros radīto dziesmu iecerēts prezentēt arī publiski pieejamā koncertā 25. februārī plkst. 18:00 Siguldas Devonā.

Radošā mākslinieku tikšanās Latvijā ir viena no 4 mobilitātēm dažādās Eiropas valstīs, kurās katrā top vismaz viena dziesma starptautiskam mūzikas albumam, par kā nosaukumu vēl taps lemts turpmākajos radošajos braucienos. Pirmajai albuma dziesmai “The Hill” (latv.: “Kalns”) tapis arī videoklips, ar ko iespējams iepazīties YouTube platformā: https://www.youtube.com/watch?v=7_f3ZFJ6XV4

Līdz šim albuma tapšanā un koncertos Turcijā un Rumānijā iesaistījušies tādi latviešu radošās nozares pārstāvji kā grupu “Jauda”, “Kumosiņš”, “Rahu The Fool” dalībnieki, folkloras kopu dalībnieki un individuāli mūzikas entuziasti. Projekta ietvaros starptautiskā mūzikas albuma tapšanai atvēlēti 4 braucieni, kuru ietvaros kopumā iesaistīti 96 radošo nozaru pārstāvji, tai skaitā 24 mākslinieki no Latvijas.

25. februāra koncertā Siguldas Devonā tiks prezentēta nedēļas laikā tapusī dziesma, kā arī mākslinieki sniegs dažādus citus priekšnesumus vietējo iedzīvotāju baudai un priekam, prezentējot savas kultūras un nedēļas laikā jaunizveidotās sadarbības radošos rezultātus.

Ieeja koncertā ir bezmaksas.

Pasākums tiek organizēts zaļajā epidemioloģiskajā režīmā. Lai apmeklētu pasākumu, pie ieejas nepieciešams uzrādīt derīgu Covid-19 sertifikātu kopā ar personu apliecinošu dokumentu. Bērniem un jauniešiem, kuri jaunāki par 18 gadu vecumu ne sertifikāts, ne tests nav nepieciešams. Apmeklētājiem ir jālieto medicīniskā sejas maska. Apmeklētājiem, kas jaunāki par 12 gadiem ir pieļaujama auduma masku lietošana. Interesentu ērtībai koncerts tiks translēts arī tiešraidē, biedrības “Creative Minds for Culture” Facebook lapā.

Projekta “restART for ART” mērķi ir uzlabot projektā iesaistīto mākslinieku profesionālās prasmes, pavērt jaunas radošās iespējas, pievērst sabiedrības uzmanību radošajām nozarēm kā būtiskai Eiropas kulturālās identitātes sastāvdaļai.

Papildus informācija par projektu “restART for ART”, tā rezultātiem un iespēju piedalīties projekta aktivitātēs ir pieejama biedrības “Creative Minds for Culture” mājas lapā www.mindsforculture.com vai rakstot uz e-pastu: mindsforculture@gmail.com

Projekts tiek finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

##restARTforART #ErasmusPlus #musicalheritage #creativeindependentartists #kultūra #māksla #radošāindustrija #mūzika #CreativeMindsForCulture

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.