Rēzeknē notiks mācības “Tauriņa efekts – Jaunieši PAR iekļaujošu sabiedrību”

No 17. līdz 19.oktobrim, Adamova, Rēzeknes novadā norisināsies mācības jauniešiem un darbā ar jaunatni iesaistītajiem Latgalē – “Tauriņa efekts – Jaunieši PAR iekļaujošu sabiedrību”. Mācību mērķis ir veicināt jauniešos izpratni par sociālo iekļaušanu, motivējot būt aktīviem sabiedrības locekļiem sociālās iekļaušanas jomā un izstrādāt sociālās iekļaušanas pasākumu idejas vietējā kopienā.

Mācību programmas saturs:

  • Kas ir iekļaujoša sabiedrība?
  • Lieliski jauniešu pieredzes stāsti par spēku, drosmi un cilvēcību – kā “es” varu pozitīvi ietekmēt pasauli!
  • Cik “es – jaunietis” esmu drosmīgs, lai pieņemtu dažādus cilvēkus sev apkārt?
  • Iepazīšanās un saliedēšanās svaigā gaisā pie ezera ar dalībniekiem no Latgales un visas Latvijas.
  • Cilvēki mums apkārt – kā un kāpēc cilvēki mums apkārt – Eiropā, Latvijā, Latgalē – nereti jūtas izstumti no sabiedrības?
  • Kā organizēt aktivitātes, pasākumus, kas saliedē sabiedrību – sekmē iekļaujošas sabiedrības veidošanos, īpaši domājot par cilvēkiem ar invaliditāti, mazākumtautībām, maznodrošinātām ģimenēm, cilvēkiem ar atkarību u.c.
  • Kāpēc Eiropas Savienībā, Latvijā, Latgalē cilvēki vēlas dzīvot iekļaujošā sabiedrībā?
  • Pieejamie resursi, kas ir pieejami, lai sekmētu iekļaujoša sabiedrību – Eiropas Savienības finansētas programmas, projektu konkursi, Latvijas Sarkanā Krusta atbalsts jauniešu iniciatīvām.
  • Kā un kur var atrast sadarbības partnerus?

Mācībām aicināti pieteikties jaunieši no visas Latvija, īpaši Latgales novada jaunieši 13-25 gadiem. Kopā ar jaunieti var ierasties atbalsta persona, jaunatnes darbinieks, jaunatnes organizācijas pārstāvis (bez vecuma ierobežojuma), kuri strādā ar jauniešiem un kuriem ir interese par neformālo izglītību, kuri vēlas uzlabot savas prasmes un zināšanas, kā veicināt iekļaujošas sabiedrības veidošanos un  iegūt dažādas interaktīvas metodes, ieteikumus, kontaktus, informāciju par pieejamajiem resursiem šī temata aktivitātēm.

Pieteikšanās līdz 7. oktobrim: https://ej.uz/taurina-efekts
Dalībnieku skaits ierobežots. Apstiprinājums mācībām tiks nosūtīts uz dalībnieka e-pastu pēc pieteikšanās noslēguma.

Mācības organizē Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne sadarbībā ar Eurodesk Latvija informatīvā tīkla koordinatoru biedrību “Creative Minds for Culture” un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru “Time To Move“ kampaņas ietvaros.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.