Projekta “Būt kopā – darīt kopā” rezultātu apkopojums

No 1.maija līdz 31.oktobrim, 2021. gadā biedrība “Creative Minds For Culture” sadarbībā ar biedrību “Jaunatne smaidam” un Baldones novada Jauniešu centru īstenoja projektu “Būt kopā – darīt kopā”, kura mērķis bija bērniem no Rīgas un Zemgales plānošanas reģiona attīstīt izpratni par ģimenes vērtībām un veicināt ģimeņu saturīgu brīvā laika pavadīšanu kopā.

Ar Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Ģimenei draudzīga pašvaldība” atbalstu projektā tika īstenota virkne aktivitāšu, kurās bērniem un ģimenēm ar bērniem bija iespēja piedalīties:

  • Jūnijā Vecumnieku novadā tika organizētas 6 radošās darbnīcas, kurās kopumā piedalījās 114 bērni, lai neformālā veidā runātu par ģimeniskām vērtībām, izsakot savas idejas un kopīgi darbojoties pie lielformāta spēles sagatavošanas.
  • Balstoties uz bērnu idejām tika izgatavota lielformāta spēle par ģimeniskām vērtībām “Būt kopā”. Līdz 11.septembrim spēli “Būt kopā” izmēģināja 84 bērni un ģimenes locekļi, 5 dažādos bērniem un ģimenēm domātos pasākumos Bauskā, Baldonē, Vecumniekos, Iecavā un Stelpē.
  • 14. augustā Bārbeles pagasta svētku ietvaros tika organizētas dažādas radošas, praktiskas un sportiskas darbnīcas un meistarklases un spēlēta spēle “Būt kopā”.
  • Projekta noslēdzošais pasākums bija velo-foto orientēšanās Tēvu dienas pasākumā Baldonē, kurā ģimenes komandās veica objektu meklēšanu pēc fotogrāfiju norādēm, izbraukājot maršrutu ar velosipēdiem vai dodoties kopīgā pārgājienā. Dienas garumā ģimenēm bija iespēja interesanti pavadīt laiku ģimenes lokā, pārbaudīt savas zināšanas spēlējot spēli “Būt kopā”, aizraujošā veidā iepazīt Baldones novadu un laimēt dažādas balvas.

Video atskati no projekta pasākumiem: Video 1; Video 2;

Aktivitāšu īstenošanā piedalījās brīvprātīgie jaunieši, kuriem bija iespēja attīstīt savas prasmes dažādos pasākumu organizēšanas jautājumos un izmēģināt brīvprātīgā darba veikšanu praksē. Lai popularizētu ģimeniskas vērtības un spēli “Būt kopā” tika izsrādāti dažādi publicitātes materiāli un priekšmeti – plakāti, uzlīmes, skrejlapas, pop-up prezentāciju stends ar spēles vizuālajiem elementiem un sporta somas pasākuma dalībniekiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.