Noslēgusies “GO GREEN!” jauniešu apmaiņa Gruzijā

Laika posmā no 6. līdz 14. maijam jauniešu komanda no Latvijas, pārstāvot biedrību “Creative Minds for Culture”, devās uz Rustavi pilsētu Gruzijā, lai piedalītos jauniešu apmaiņas projektā “GO GREEN!” par zaļu dzīvesveidu, ilgtspējību un klimata pārmaiņām. 

Sešu dienu laikā jauniešiem bija iespēja caur neformālās izglītības metodēm apgūt tādas tēmas kā atkritumu šķirošana, dažādu lietu pārstrāde un atkārtota izmantošana, ikdienas ieradumu maiņa, ātrā mode. Programmas ietvaros jauniešiem izdevās arī labāk iepazīt vienam otru, dalīties savās pārdomās par projekta tēmām, praktiski izmēģināt ūdens filtrēšanu, darboties radošajās darbnīcās, apciemot vietējos urban gardens un jauniešu centru, kurā ierīkots arī apģērbu maiņas punkts. Nedēļas laikā tika veltīts laiks arī, lai iepazītu vienam otra kultūras starpkultūru vakaros, apciemotu Gruzijas galvaspilsētu un nogaršotu tradicionālos gardumus, kas visiem kopumā ļoti patika. 

Jauniešu atsauksmes:

“Satiku daudz superīgu cilvēku no Latvijas, Rumānijas un Lietuvas, man tagad ir vairāki jauni draugi, par ko es priecājos. Arī visa nedēļa bija ļoti interesanta, mēs daudz ko apskatījām, pamēģinājām, es uzzināju daudz ko jaunu un man patika satikt citus līdzīgi domājošos, kam rūp zaļāks dzīvesveids.”

“Kad es aizbraucu apmaiņas programmā uz Gruziju, es vispār nezināju ko sagaidīt, jo nekad nebiju piedalījusies šādā programmā. Bet kad pagāja viena nedēļa Gruzijā, es attapos ar jauniem draugiem, pagaršojusi citu valstu nacionālos ēdienus, čupa bildēm un suvenīriem no Gruzijas, labām atmiņām no brauciena un gandarījumu, ka uzdrīkstējos un aizbraucu. Šis apmaiņas brauciens man parādīja, kāda ir Gruzīnu kultūra un ēdiens, cik skaisti ir augstie kalni, un cik apbrīnojami ir iegūt jaunus draugus no citām pasaules malām. Es tiešām priecājos, ka izlēmu braukt.”

“Nav iespējams izteikt vārdos, cik ļoti man šī nedēļa Gruzijā patika. Katrā diena bija kā neaizmirstams piedzīvojums, kopā ar vislieliskākajiem cilvēkiem uz šīs planētas. Šo braucienu atcerēšos vienmēr un NOTEIKTI braukšu vēl apmaiņas programmās.”

Ja vēlies uzzināt vairāk par iespējām doties citos jauniešu apmaiņas projektos, droši sazinies ar mums, sūtot ziņu biedrības sociālo tīklu platformās.

Projekts “GO GREEN!” tika finansēts ar Eiropas Komisijas “Erasmus+: Jaunatne darbībā”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.