Norisinājušās apmācības jaunatnes darbā iesaistītajiem “Youth worker training: Nordic approach”

No 4. līdz 10. martam norisinājās pēdējā aktivitāte stratēģiskās partnerības Youth.Work.Matters ietvaros – 7 dienu apmācības jaunatnes darbiniekiem 2nd TC: Youth worker training: Nordic approach. Apmācībās piedalījās dalībnieki no Lietuvas, Latvijas, Bulgārijas un Norvēģijas un tās vadīja apmācītāji no Politikos tyrimų ir analizės institutas un Medvirkningsagentene.

Apmācībās tika runāts par dažādiem aspektiem, kas saistīti ar jaunatnes darbu, kā arī tika ieskicēta Ziemeļvalstu pieredze darbā ar jauniešiem. Apmācību dalībniekiem bija iespēja apmeklēt jauniešu centru Lentvario jaunimo centras, kurā paši jaunieši stāstīja par savu pieredzi brīvprātīgi darbojoties tajā.

Apmācībās tika runāts par to, kādas kompetences un prasmes nepieciešamas jaunatnes darbiniekam. Tika apgūtas prakses kā veikt risku novērtējumu un kā veidot rīcības plānu, kā rīkoties ekstrēmās situācijās un veikt profilaktisko darbu, lai šādas situācijas nenotiktu. Uzmanība tika pievērsta arī komunikācijas veidiem, konfliktu risināšanas metodēm.

Vienu no mācību sesijām vadīja apmācību dalībnieces no Norvēģijas, kuras praksē rādīja kā tiek veikta konfliktu risināšana viņu pārstāvētajā jauniešu centrā Fellesverket Huset på hjørnet.

Apmācību noslēgumā, strādājot komandās, dalībniekiem bija jāizstrādā sistēma, ar kuras palīdzību jaunieši, jaunatnes darbinieki un brīvprātīgie varētu pelnīt īpašas nozīmītes (badges) par veiktajiem darbiem, apgūtajām kompetencēm un prasmēm.

Apmācībās no biedrības Creative minds for Culture piedalījās Linda Kalniņa Roderte un Rūta Keviešena.


Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.