Jaunieši dalās pieredzes stāstos par GO GREEN projektu

Laika posmā no 6. līdz 14. maijam jauniešu komanda no Latvijas, pārstāvot biedrību “Creative Minds for Culture”, devās uz Rustavi pilsētu Gruzijā, lai piedalītos jauniešu apmaiņas projektā “GO GREEN!” par zaļu dzīvesveidu, ilgtspējību un klimata pārmaiņām. 

Sešu dienu laikā jauniešiem bija iespēja caur neformālās izglītības metodēm apgūt tādas tēmas kā atkritumu šķirošana, dažādu lietu pārstrāde un atkārtota izmantošana, ikdienas ieradumu maiņa, ātrā mode. Programmas ietvaros jauniešiem izdevās arī labāk iepazīt vienam otru, dalīties savās pārdomās par projekta tēmām, praktiski izmēģināt ūdens filtrēšanu, darboties radošajās darbnīcās, apciemot vietējos urban gardens un jauniešu centru, kurā ierīkots arī apģērbu maiņas punkts. Nedēļas laikā tika veltīts laiks arī, lai iepazītu vienam otra kultūras starpkultūru vakaros, apciemotu Gruzijas galvaspilsētu un nogaršotu tradicionālos gardumus, kas visiem kopumā ļoti patika. 

Projektam noslēdzoties, vasaras gaitā jaunieši nolēma dalīties iespaidos un tikties ZOOM platformā 3. augusta pievakarē plkst. 19:00, lai ar visiem interesentiem parunātos par piedzīvoto, ieraudzīto, uzzināto, nogaršoto, izdzirdēto maija laikā. Jaunieši atbildēja arī uz klausītāju jautājumiem par Erasmus+ projektiem, iespējām sameklēt nākamos projektus un par to, kas mainījies pēc projekta jauniešu dzīvēs.

Projekts “GO GREEN!” tika finansēts ar Eiropas Komisijas “Erasmus+: Jaunatne darbībā”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.