Ikšķiles novadā īstenotas mobilā darba ar jauniešiem aktivitātes

Laikā posmā no 31.oktobra līdz 31.decembrim, Erasmus+ programmas projekta “Mobile youth work: shaping European practices” ietvaros biedrība “Creative Minds for Culture” sadarbībā ar biedrību “Move up” Ikšķiles novadā organizēja 15 mobilā darba ar jauniešiem aktivitātes. Aktivitātēs kopumā piedalījās jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem, tajā skaitā jaunieši ar ierobežotām iespējām. Aktivitātes galvenokārt tika organizētas 2 reizes nedēļā, Ikšķiles novada Veselības veicināšanas centrā un Tīnūžu jauniešu telpā.

Veselības veicināšanas centrā bija iespējams kopā ar citiem jauniešiem spēlēt galda futbolu, kuru jauniešu vajadzībām uzdāvināja kāds no Ikšķiles novada iedzīvotājiem, galda tenisu un novusu. Viens no apmeklētākajiem pasākumiem bija tikšanās ar YouTube un Instagram influenceri Edgaru Fresh, kurš pastāstīja, kā uzsāka savu karjeru un ar ko aizraujas brīvajā laikā. Tīnūžu jauniešu telpā jaunieši spēlēja dažādas galda spēles, iesaistījās radošajās darbnīcās, kurās veidoja gan Ziemassvētku dekorācijas un dāvaniņas,  gan draudzības rokassprādzes, gan apgleznoja traukus. Meitenes apguva dažādu stilu bižu pīšanu, frizūru veidošanu. Mierīga mandalu krāsošana un sarunas pie tējas par dažādām jauniešiem interesējošām tēmām bija aktuāli, kad jaunieši ieradās jauniešu telpā pēc garas un nogurdinošas dienas skolā.

Projekta ietvaros tiek apkopotas un izmēģinātas mobilā darba ar jauniešiem pieejas dažādās vietās Latvijā, Rumānijā, Lietuvā, Bulgārijā un Itālijā, kas būs noderīgas ikvienam jaunatnes darbiniekam, nodrošinot jauniešiem kvalitatīvus pakalpojumus lauku teritorijās. Projekta rezultāti tiks apkopoti un prezentēti darbā ar jauniešiem iesaistītajiem projekta noslēguma pasākumā šā gada septembrī. Papildus informācija par projektu ir pieejama Facebook lapā Mobile youth work.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.