Erasmus+ projekti jauniešiem sniedz daudzveidīgu pieredzi

Sergejs Gorjainovs, Eurodesk sarunu šova dalībnieks

Katrā projektā un pasākumā, kurā piedalos, es kaut ko paņemu un atstāju. Tā ir kā mugursoma, kurā ik pa laikam tu kaut ko ieliec un izņem. Tad tu uzkrāj un ik pa laikam izmanto kā instrumentu pēc nepieciešamības.

Oktobra mēnesī visā Eiropā norisinājās Eurodesk informācijas tīkla kampaņa “Time to Move”, kuras ietvaros jauniešu organizācija “Creative minds for culture” sadarbībā ar Ikšķiles novada jauniešiem rīkoja pasākumu “Eurodesk sarunu šovs”.

Pasākuma pirmajā daļā jaunieši saņēma informāciju par plašajām iespējām Erasmus+ un Eiropas Solidaritātes korpusa programmās un interaktīvā viktorīnā izzināja programmu nosacījumus. Paralēli nelielās grupās jaunieši izmēģināja jauno “Time To Move” izglītojošo spēli, kura jautrā un aizraujošā veidā ļauj iepazīt Eiropas daudzveidību. Tāpat, jauniešiem bija atvēlēts laiks pārrunāt jauniegūto informāciju un sagatavot jautājumus sarunu šova dalībniekiem.

Eurodesk sarunu šovā jaunieši stāsta par savu dažādo pieredzi Erasmus+ un Eiropas Solidaritātes korpusa projektos.

Aivis Pīlēģis, Eurodesk sarunu šova dalībnieks

“Erasmus+ projekti bija iespēja iepazīt pasauli un citas kultūras tepat Eiropā un pabūt pat aiz Savienības robežām. Es iemācījos daudz jauna, ieguvu fantastiskus draugus un pieredzi, kas noder tagad pašam strādājot ar jauniešiem. Erasmus+ iedvesmo radīt, pilnveidoties un izkāpt no ierastā. Tā ir dzīves pieredze pavisam citā līmenī.”

Nora Gavare, Eurodesk sarunu šova dalībniece

“Šķiet pirmoreiz tā vairāk par programmu Erasmus+ un tās iespējām uzzināju 2015.gada janvārī, kad pirmoreiz iesaistījos jauniešu apmaiņā. Otrajā jauniešu apmaiņā par brīvprātīgo darbu iepazinos ar grieķu jauniešiem no organizācijas “Youth Center of Epirus”, kurā 2019.gadā veicu savu īstermiņa brīvprātīgo darbu. Gan brīvprātīgais darbs bēgļu nometnē, gan dalība katrā no apmaiņām un  apmācībām ir pilnveidojusi mani, ļauj ikdienā attīstīt vidi un jauniešus sev apkārt. Ļaujies un arī Tu varēsi!”

Sergejs Gorjainovs, Eurodesk sarunu šova dalībnieks

“Kā brīvprātīgais – tehniskais palīgs un fotogrāfs, 2016. – 2017.gadā piedalījos “Ghetto Games” sporta pasākumos. Pēc tam iesaistījos “Proti un Dari” projektā Ikšķiles novadā, kur kopā ar citiem piedalījos plakātu dizainu veidošanā, fotografēšanā, darbā ar bērniem un jauniešiem, pasākumu plānošanā un organizēšanā. Tad izlēmu pamēģināt brīvprātīgo darbu ārpus Latvijas un Erasmus+ projektā „Radio E-volution” vienu gadu dzīvoju Bulgārijā, kur piedalījos radio raidījumu sagatavošanā un vadīšanā, radošu aktivitāšu organizēšanā bērniem, fotografēšanā, filmēšanā un deju pasniegšanā.”

Šova dalībnieki atbildēja uz jautājumiem par sagatavošanos dalībai projektos, par komunikāciju un saprašanos ar citu valstu jauniešiem, par veiksmīgiem un ne tik veiksmīgiem projektiem, par neparedzētām situācijām un dažādiem ieteikumiem. Pasākums noslēdzās ar pateicības vārdiem brīvprātīgajiem jauniešiem un šova dalībniekiem. Dalībnieki atzina, ka “Eurodesk sarunu šovs” bija vērtīgs pasākums, kurā iegūt informāciju par dažādām Eiropas programmu iespējām, smelties iedvesmu no tiem jauniešiem, kuriem ir pieredze šo iespēju izmantošanā un noskaidrot tos jautājumus, kas līdz šim ir atturējuši piedalīties starptautiskos projektos.

Noskaties pasākuma video atskatu, ko jaunieši sagatavojuši projekta “CMC darbības stiprināšana” ietvaros. Vai uzzini sarunu šova dalībnieku atbildes uz dažiem jautājumiem:

Latvijā kampaņu “Time to Move” ik gadu īsteno Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, sadarbojoties ar Eurodesk reģionālajiem koordinatoriem un informācijas punktiem. Informāciju par kampaņu “Time To Move” atradīsi šeit: https://timetomove.eurodesk.eu/lv/. Par aktuālajiem Erasmus+ un Eiropas Solidaritātes korpusa jauniešu projektiem un pasākumiem uzzini šeit: http://jaunatne.gov.lv/lv; https://programmes.eurodesk.eu/; https://www.facebook.com/EurodeskLatvia; https://www.instagram.com/creativemindsinlatvia/;

Ja Tev ir kāds jautājums par to, kādas iespējas jauniešiem sniedz Erasmus+ un Eiropas Solidaritātes korpusa progammas vai Tu vēlies piedalīties, bet nezini, kur meklēt informāciju, ar ko sākt un kā iesaistīties – raksti mums: https://www.facebook.com/CreativeMindsforCulture/; mindsforculture@gmail.com vai atnāc uz kādu no mūsu pasākumiem un pajautā! 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.