“Creative minds for culture” piedalās starptautiskās apmācībās “Making culture gr8 again”

No 24. novembra līdz 3. decembrim Lietuvā norisinājās 8 dienu ilgas Erasmus+ Elektrėnų kultūros centras organizētas apmācības Training course “Making culture gr8 again” , kurās piedalījās dalībnieki no Lietuvas, Latvijas, Igaunijas, Norvēģijas, Itālijas, Portugāles, Bulgārijas, Maķedonijas, Spānijas, Rumānijas un Polijas.

Apmācību mērķis bija radīt saprati par to, kā padarīt pievilcīgākus kultūras projektus un aktivitātes jauniešiem un to, kā radīt interesi par kultūru un kultūras mantojumu. Apmācību laikā tika izstrādātas jaunu projektu idejas un attīstītas kompetences turpmāko pasākumu organizēšanā. Izmantojot neformālās izglītības metodes un digitālos rīkus, dalībnieki dalījās ar savu pieredzi jaunatnes darbā un iepazīstināja ar savu kultūru.

Lai uzzinātu par praktisko pieredzi, apmācību laikā dalībnieki devās uz Lietuvas pilsētu Kauņu, kura 2022. gadā būs Eiropas kultūras galvaspilsēta. Viens no apskates objektiem bija Silainiai Project, kas ir viens no Kauņas mikrorajoniem. Dalībnieki viesojās Elektrėnų kultūros centras, kurā atrodas arī jauniešu centrs.

Vienā no apmācību dienām bija iespējams uzzināt vairāk par aktivitātēm kādas tiek organizētas vienā no Norvēģijas reģioniem, lai piesaistītu jauniešus kultūras dzīves norisēm.
Apmācību laikā dalībniekiem tika dots uzdevums 24 stundu laikā izveidot projekta pieteikumus, kurus pēc tam vērtēja gan pārējie dalībnieki, gan apmācību vadītāji.

Pārstāvot biedrību “Creative minds for culture”, no Latvijas apmācībās piedalījās Rūta Keviešena, Una Ozola un Inta Konošonoka. Jaunietes uzsver, ka apmācībās iegūti draugi un paziņas no dažādām valstīm, ar kuriem turpmāk varēs sadarboties un veidot kopīgus projektus, kuriem idejas attīstītas jau apmācību laikā. Apmācībās varēja uzzināt vairāk par citu valstu kultūrām, jauniešu ikdienu citās valstīs, hobijiem un tradīcijām. Izaicinājums bija strādāt grupās ar cilvēkiem no dažādām valstīm, iziet no savas komforta zonas un uzņemties līdera lomu. Pēc apmācībām viens ir skaidrs – lai arī cik atšķirīgi mēs visi neliktos, tomēr mums ir daudz kas kopīgs.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.