CMC apmācībās pilnveido starptautisko sadarbību un projektu vadības prasmes

No 3. līdz 10.janvārim Creative Minds for Culture (CMC) pārstāve Rūta Keviešena piedalījās Lietuvā notiekošajās starptautiskajās apmācībās CultureLab, kurās tikās jaunatnes darbinieki, jaunieši un kultūras darbinieki, lai apgūtu projektu rakstīšanas iemaņas, attīstītu idejas jauniem projektiem un veidotu sadarbības projektus, izzinātu kā veidot pēc iespējas saistošākus kultūras pasākumus jauniešiem, kā arī piedalītos teātra meistarklasēs, kuras vadīja profesionāli aktieri no Norvēģijas. Apmācībās piedalījās 25 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas un Norvēģijas. Apmācības rīkoja Norvēģijas organizācija De Munnfulle sadarbībā ar Lietuvas organizāciju Politikos tyrimų ir analizės institutas. Biedrību Creative minds for Culture (CMC) pārstāvēja Rūta Keviešena.
Septiņu dienu laikā apmācību dalībnieki izzināja kultūras nozīmi cilvēka dzīvē, dalījās ar savu darbības pieredzi un prezentēja projektu idejas. 

Lai veicinātu starpvalstu sadarbību, dažādās internacionālās grupās tika veidoti projektu pieteikumi, kurus iespējams varētu realizēt nākotnē. Apmācību vadītāji ar vairāku gadu pieredzi projektu rakstīšanā un novērtēšanā, deva noderīgus padomus projektu rakstīšanā un realizēšanā. Trīs dienu laikā apmācību dalībniekiem bija jāuzraksta un jāiesniedz projektu pieteikumi, kurus vēlāk vērtēja ne tikai apmācītāji, bet arī pārējie apmācību dalībnieki. Apmācību laikā iegūtas ne tikai praktiskas iemaņas, bet arī noderīgi materiāli, kurus izmantot nākotnē.
Interesantākā no apmācību daļām bija apmācību sesijas, kurās tika izmantotas dažādas teātra metodes gan komandas saliedēšanai, gan individuālai dalībnieku izaugsmei. Meistarklases vadīja aktrises no Norvēģijas, kuras piedalās dažādu izrāžu, šovu un festivālu rīkošanā. Norvēģijas organizācija piedalās lielākā viduslaiku festivāla rīkošanā Eiropā.
Dalībnieki tika arī iepazīstināti ar Japāņu kultūras festivālu nowJapan, kurš tiek organizēts Viļņā. Festivāla organizators pastāstīja par to kā radusies ideja, kā arī dalījās savā pieredzē.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.