Gūstam pieredzi starptautiskā jauniešu apmaiņas projektā

projekta dalībnieku kopbilde photo of participants youth exchange

No 5. – 14. oktobrim Costinesti pilsētā Rumānijā norisinājās starptautiskais Erasmus+ programmas jauniešu apmaiņas projekts “Vote your choicE+”, kurā dalību ņēma arī mūsu organizācijas pārstāve Rūta Keviešena.

Jauniešu apmaiņā piedalījās dalībnieki no 7 valstīm – Horvātijas, Čehijas, Bulgārijas, Polijas, Latvijas, Itālijas un Rumānijas. Projekta mērķis bija aktualizēt pilsonisko līdzdalību jauniešu vidū, iepazīstināt ar Eiropas Parlamentu un tā darbu, kā arī parādīt, kāpēc ir svarīgi piedalīties vēlēšanās. Projekta laikā tika izmantotas dažādas neformālās izglītības metodes, kā piemēram simulācijas spēle, debates, teātra metodes u.c.

Par piedzīvoto Rumānijā, dalās Rūta:

“Reizi pa reizei ir interesanti un savā ziņā svarīgi, apmeklēt arī citu organizāciju organizētās apmācības, jauniešu apmaiņas, lai smeltos jaunas idejas un iedvesmu. Pēc diez gan ilga laika, šī bija pirmā jauniešu apmaiņa, kurā ņēmu dalību kā dalībnieks. Bija interesanti nedaudz izkāpt no savas komforta zonas un būt vienkārši dalībniekam, sastrādāties ar krietni jaunākiem jauniešiem. Tai pašā laikā, bija interesanti uzzināt, kas šobrīd svarīgs Eiropas jauniešiem, kādas ir viņu vērtības, pasaules uzskati. Vienmēr interesanti izmēģināt jaunas metodes, kas tiek izmantotas darbā ar jauniešiem. Filmu veidošanas process un “Oskara” balvu pasniegšanas ceremonija bija interesants un iedvesmojošs elements, ko noteikti var izmantot arī mūsu pašu organizācijas organizētos projektos.” 🙂

Projekta dalībnieki devās ciemos uz vietējo pašvaldību, lai uzzinātu kā norit darbs Costinesti pašvaldībā un kāds ir vēlēšanu process Rumānijā.

Projekta noslēgumā dalībnieki ne tikai veidoja filmas, lai aicinātu jauniešus būt sabiedriski un politiski aktīvākiem, bet arī bukletu, kuru var izmantot ikviens darbā ar jauniešiem, lai tos iedrošinātu doties uz vēlēšanām un izteikt savu viedokli.

Bukletā pieejama informācija par to, kas ir vēlēšanas, par to, cik svarīga ir jauniešu iesaiste vēlēšanu procesos, par sociālo mediju vidi un vēlēšanām. Bukletā ietverto informāciju par svarīgu uzskatīja paši jaunieši – to veidoja viņi paši, lai iedvesmotu citus jauniešus vēlēt.

Zemāk variet iepazīties ar izveidoto bukletu un izmantot to darbā ar jauniešiem.

Video atskats uz jauniešu apmaiņu “Vote your choicE+”:

Projektu īstenoja organizācija “Romiscare” no Rumānijas. Projekts tika īstenots Eramus+ programmas ietvaros ar Eiropas Komisijas finansiālu atbalstu.

Comments are closed.